Simbolna predaja ključa

Na naši podružnični šoli petošolci vsako leto simbolno predajo ključ in ob tem četrtošolcem zastavijo nekaj nalog. Tudi letos ni bilo nič drugače. Takole so nas vse zbrane nagovorili petošolci:

Danes smo se zbrali zato, da petošolci predamo ključ četrtošolcem. Za vas smo pripravili nekaj nalog, s katerimi vas bomo preizkusili, če ste dovolj pogumni in odgovorni, da vam predamo ključ, ki je bil v naši lasti to šolsko leto. Biti petošolec ni kar tako – moraš biti odgovoren, pridno poslušati in delati pri pouku, ne smeš pozabljati domačih nalog, biti moraš dober zgled mlajšim učencem. Še dobra dva meseca vas ločita od tega in postali boste najstarejši učenci na šoli in bili zgled vsem drugim.

Četrtošolci so uspešno opravili vse naloge in obljubili, da se bodo zelo trudili.