Prvi šolski dan

V torek, 1.9.2020 smo medse sprejeli 10 novih prvošolcev. Zbrane je sprva pozdravila Teja Zajec, vodja podružnične šole. Učencem prvošolcem je predstavila učiteljico razredničarko Urško Korelec in učitelja Uroša Primca, ki jih bosta spremljala na novi poti v prvem razredu. Učenci so v učilnici kulturnega doma slovesno skočili v prvi razred, nato pa je sledil kulturni program z nastopom otroškega pevskega zbora. Zbrane starše in učence sta  nagovorila ravnatelj OŠ Trebnje Rado Kostrevc in župan občine Trebnje Alojzij Kastelic.

Sledila je otroška predstava z naslovom Pod medvedovim dežnikom, ki so jo pripravili člani KTD Dobrnič. Po ogledu predstave so prvošolci dobili v spomin knjigo Sto ugank, ki jo podarja Občina Trebnje.

Dragi prvošolci, želimo vam, da boste radi hodili v šolo!