Sprejem prvošolcev v Šolsko skupnost na PŠ Šentlovrenc

V petek, 8. 10. 2021 je v Kulturnem domu Šentlovrenc potekala kulturna prireditev, namenjena sprejemu prvošolcev v Šolsko skupnost, katere so se udeležili vsi učenci od 1. do 5. razreda. Najprej se nam je predstavil otroški pevski zbor, pod vodstvom učitelja Uroša Primca, s pesmijo Muca Copatarica, nato pa je sledila lutkovna predstava Pod medvedovim dežnikom, ki so jo odigrale učiteljice Osnovne šole Trebnje, za kar se jim prav lepo zahvaljujemo. Učenci so ji z velikim zanimanjem prisluhnili, saj so se nedolgo nazaj srečali z njo pri pouku slovenščine. Na koncu predstave smo vsi skupaj zapeli pesem Ko si srečen, ob spremljavi kitare. Sledil je kulturni program, ki sta ga povezovali učenki 4. m razreda, Elin Selan in Katarina Turk. Otroški pevski zbor je zapel še dve pesmi z naslovom Daj se nasmej in Zgodba o prijateljstvu. Pri kulturnem programu so sodelovali tudi vsi učenci Podružnične šole Šentlovrenc. Najprej so nastopili učenci 4. razreda z recitacijo pesmi Toneta Pavčka, Besedovanje. Nato so se predstavili učenci 5. razreda s pesmijo Andreja Rozman Roze, Žuželčji žur, ki so nam jo kar »zarepali«, učenci 2. in 3. razreda pa so nam zapeli pesem z naslovom Kobilica Karli. Na koncu so nastopili še učenci 1. razreda z recitacijo pesmi Leva roka, desna roka in s slovensko ljudsko pesmijo Vremenska poročila, ki so nam jo kar zapeli. Sledila je zaobljuba prvošolcev in podelitev priznanj ter značk, kar jih bo spominjalo na ta slavnostni dogodek. Na koncu pa je prvošolcem nekaj spodbudnih besed namenila tudi vodja Podružnične šole Šentlovrenc, Teja Zajec. Tako so učenci 1.razreda uradno postali člani skupnosti učencev Osnovne šole Trebnje.

Petra Kastelic