Z NARAVO V ROKI V OPB

Z učenci PŠ Šentlovrenc smo v mesecu aprilu izvedli kar nekaj dejavnosti s področja naravoslovja in EKO dejavnosti.

Z naravoslovnimi poskusi smo se pripravljali na tekmovanje Kresnička. Učenci so se spoznali z naslednjimi vsebinami: luža, mešanje tekočin, kaj slišiš, vodoravno, ogenj, kaj zatipaš, izohipse, sveča pod kozarcem in globinski vid. Z naravoslovnimi pripomočki smo spoznavali rastline in živali na travniku.

V okviru EKO dejavnosti smo očistili okolico šole, uredili šolske gredice s sajenjem rož, opravili EKO bralno značko in obeležili Slovenski dan brez zavržene hrane.

Spomnili smo se tudi velikonočnega ponedeljka. Izdelali smo jajčka iz stiropora in krep papirja ter košarice iz odpadnih lončkov in volne.

Petra Kastelic in Uroš Primc